KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12771500

nr 1277 1500

Ronald de Wolfe

(f. 1920), Storbritannien

Akvarell, Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien, Solnedgång, signerad. 26x36 cm

Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 30 september 2019
kl 18:22:18

Ronald de Wolfe

Läs mer om Ronald de Wolfe